מי יכול לייבא רכב ביבוא אישי ?

על פי החוק במדינת ישראל כל אזרח רשאי לייבא רכב ביבוא אישי. ניתן לראות שבעבר כי מי שבעיקר מימש את ההטבה שבחוק- היו תושבים חוזרים ועולים חדשים. הסיבה לכך היא מפני שהללו רצו להביא לארץ יחד עמם את רכבם ולממש את הטבות המס שמגיעות להם. כך גם ניתן לראות שהבאת רכב ביבוא אישי נעשה בעבר גם על ידי חובבני רכב. חובבנים אלה ייבאו לארץ כלי רכב ביבוא אישי לא באופן מסחרי, לרוב לצרכי אספנות.

עם הזמן תהליך של רכישת רכב ביבוא אישי החל לצבור תאוצה גם בקרב מי שאינם עולים חדשים או תושבים חוזרים. הסיבה לכך היא הקלות שבה ניתן לבצע רכישת רכב ביבוא אישי כיום באמצעות סוכנות מתאימה. הסוכנות היא זו שמייצגת את האזרח מול רשויות השלטון והגורמים הרלוונטיים ומלווה אותו בכל אחד משלבי תהליך רכישת רכב ביבוא אישי. הליווי שניתן מהסוכנות נעשה במקצועיות תוך התאמה מלאה לדרישותיו ולצרכיו של הלקוח.

על מנת לממש הטבה זו של רכישת רכב ביבוא אישי, על האזרח המעוניין לייבא רכב ביבוא אישי להחזיק רישיון נהיגה שהוא בתוקף ומתאים לסוג הרכב אותו הוא רוצה לייבא. כמו כן יש לוודא כי הרכב המיובא לארץ יתאים לדרישות משרד התחבורה על מנת שהוא יקבל רישיון רכב קבוע ויוכל לנוע על כבישי הארץ.

כך למשל ניתן לרכוש רכב ביבוא אישי רכבים באמצעות נציג של יצרן הרכב בארץ. זאת בתנאי שאותו נציג עומד בתנאי משרד התחבורה ואכן משווק את הדגמים של אותו יצרן. ניתן גם לרכוש רכב ביבוא אישי לא באמצעות יבואן ובאופן פרטי, זאת כאשר הרכב הוא לא לשימוש מסחרי או עסקי אלא לשימוש אישי בלבד. היתרון בתהליך כזה הוא האפשרות לייבוא אישי של רכבי יוקרה או כל רכב ייחודי שבו אתם חפצים, ואין להשיגם דרך היבואן הרשמי בארץ. תנאי נוסף הוא שהרכב אותו מעוניינים לייבא לא נמצא יותר משנתיים על הכביש.

איך מוכרים רכב ביבוא אישי?
PREVIOUS POST
איך מתבצע יבוא אישי רכבי יוקרה ?
NEXT POST