למי כדאי ליבוא רכבי יוקרה?

ליבוא רכבי יוקרה מתאים בעיקר למי שחושק במכונית יוקרה מיוחדת וייחודית, כזו שלא מייבאים באופן סדיר על ידי היבואנים המוכרים בארץ ובקיצור לאוהבי לייף סטייל.  כמו כן הוא יתאים למי שאינו מתפשר על סטנדרטים גבוהים בכל הנוגע לרמת האבזור של כלי רכב, דבר שלא ניתן להשיג בארץ במחירים סבירים כמו בחו"ל.

כיום, רכב יוקרה ייחודי ברמת אבזור גבוהה הוא כבר לא נחלת העשירים בלבד, בזכות תהליך היבוא. כאשר מבצעים רכישה באמצעות יבוא אישי, רכבי יוקרה מיוחדים הם בהישג יד, תוך חיסכון משמעותי של עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

יחד עם זאת, כאשר אתם מעוניינים לגשת לתהליך יבוא אישי רכבי יוקרה, עליכם לקחת בחשבון מספר נתונים חשובים שהופכים את התהליך למורכב ואף מעט יקר. בתור יבואנים אישיים עליכם למצוא בעצמכם בדרך זו או אחרת את המכונית המתאימה לכם ביותר בחו"ל. לאחר מכן עליכם להשיג "אישור שירות" מהיבואן הרשמי בישראל לצורך קבלת רישיון יבוא ממשרד התחבורה. תמורת אישור זה במקרים מסוימים יהיה עליכם לשלם סכום רב כיוון שהיבואנים אינם רואים בעין יפה יבוא אישי. על מנת להשיג את אישור זה ניתן לפנות למוסך שמתמחה בדגם הרכב או אף לאחריות של היצרן.

כמו כן בתהליך רכישת רכב באמצעות יבוא אישי רכבי יוקרה, עליכם לוודא שמדובר ברכב המתאים לתקינה הישראלית. במידה ורכב היקרה המיובא אינו מתאים לתקינה, יידרש מכם להתאים אותו לכך מבחינה טכנית, לדוגמא: להחליף את הפנסים בחזית הרכב. גם רכישת הרכב כמו בחירת הרכב היא שלב בפני עצמו שכן מדובר בביצוע עסק בין שתי יבשות, עבודה שמקשה על התהליך מבחינות מסוימות.

לאחר שרכשתם את הרכב בחו"ל עליכם לדאוג להובלה של הרכב לארץ, ולתשלום המס המגיע כעמלות המכס על הרכב. במידה ותהליכים אלו עברו בשלום תוכלו סוף כל סוף להעלות את הרכב על כבישי הארץ.

עליכם גם לדעת כי בתהליך יבוא אישי רכבי יוקרה אין לבצע העברת בעלות של הרכב שנה מאז היבוא או שנתיים במידה ודגם הרכב לא מיובא באופן סדיר. כמו כן רוב מוסכי הרשת של היבואנים, לא ישמחו להעניק לרכב המיובא ביבוא אישי טיפול שוטף, וניתן יהיה לבצע זאת רק במוסכים פרטיים שאינם רואים בכך חתירה. קחו בחשבון גם שלא בכל מוסך ישמחו לבצע תיקונים במסגרת האחריות על רכב מיובא.

מה קונים ביבוא אישי רכבי יוקרה ?
PREVIOUS POST
למי כדאי ליבוא רכבי יוקרה?
NEXT POST